22.8 C
Skopje, NM
30/07/2021
DailyNews.mk
Rajoni

Greqi, kampi më njerëzor i refugjatëve që e drejtojnë banorët, në rrezik

Qeveria greke po kërcënon të mbyllë dy kampe komunitare të refugjatëve në ishullin e Lesbos.

Një prej tyre është Pikpa, i cili e përshkruan veten si një hapësirë e pavarur e vetorganizuar për njerëzit që kanë nevojë për kujdes shtesë.

Pikpa është kampi i refugjatëve i udhëhequr nga vetë komuniteti në ishullin Lesbos, që ofron strehim më njerëzor sesa ai i gjetur në kampin Moria tani të djegur.

Related posts

Temperatura deri në 43 gradë; Ja kur pritet të largohet i nxehti Afrikan

Admin

Qeveria e Kosovës: Iniciativa e Novi Sadit nuk e ka miratimin tonë

Admin

Kurti kundër ‘Minishengenit’, Rama: S’mund të presim konsensusin e të gjithëve për t’u takuar! Kemi jetuar gjatë me kënaqësinë e vuajtjes së tjerëve, pa parë çfarë fitojmë ne

Admin

Batutat/ Vuçiç: Nuk e di si do përgjigjet Edi, por mbështes çdo fjalë që do thotë. Rama: Ai do që unë të them njohjen e Kosovës dhe…

Admin

Procedohet për konsultime publike Koncept Dokumenti për procesin e vetingut në drejtësi

Admin

Haradinaj për bashkatdhetarët që vdiqën në Kroaci: Askush nuk mund të kompensojë humbjen tuaj

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More