15.8 C
Skopje, NM
27/10/2021
DailyNews.mk
Rajoni

Greqi/ Goditën policin në protestë, ja kush janë 2 shqiptarët e arrestuar

Në protestat që u zhvilluan të martën në Athinë pati një përplasje mes policisë dhe protestuesve. Një polic mbeti i plagosur ku sipas raportimeve ai fillimisht është goditur nga një shqiptar.

Top Channel ka mësuar se cilët janë dy shqiptarët e arrestuar lidhur me sulmin ndaj policisë në lagjien ‘Nea Zmirni’ të Athinës dy ditë më parë. Në pranga ranë shtetasit Rikardo Suli dhe Petro Bollano.

Ndaj tyre rëndojnë akuza për tentativë vrasje, plagosje me dashje, dëmtim i pronës publike dhe prishje e rendit publik. Ata do të dërgohen në gjykatë për masë sigurie.

Related posts

Zjarret në Shqipëri, situata mbetet kritike në Dukat

Admin

Hotelet e Tiranës janë plot, turistë edhe nga Lindja e Mesme

Admin

Rritja e rasteve me coronavirus, 1,659 raste janë aktive

Admin

Vazhdojnë pritjet e gjata në pikat kufitare, tri orë pritje në Merdarë për të dalë nga Kosova

Admin

Arsyet se përse po shtyhet regjistrimi i popullsisë

Admin

Humb jetën nga coronavirus një zyrtar policor

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com