24.8 C
Skopje, NM
24/06/2021
DailyNews.mk
Ковид-19 Политика

Градоначлникот на Бутел позитивен на ковид-19

Градоначалникот на Бутел Велимир Смилевски на својот Фејсбук профил синоќа соопшти дека е позитивен на Ковид-19. Aпелира до граѓаните да не го потценуваат ризикот од болеста.

„И покрај строгото почитување на мерките, сакам да ве информирам дека денеска, по благите симптоми што ги имав, веднаш направив тестирање на ковид-19 и резултатот е позитивен“, напиша Смилевски.

Тој во пораката апелира да не се потценува ризикот од зараза и повикува на максимална внимателност на граѓаните.

„Доколку кај себе или кај вашите блиски забележите и најмал симптом, консултирајте ги матичните лекари и не одбивајте да се тестирате. Изразувам жалење и се извинувам доколку несвесно последниве денови сум довел некого во незавидна позиција“в, пишува Смилевски на ФБ.

Related posts

Пратениците изгласаа продолжување на кризната состојба и прва фаза од законот за попис

Admin

Брисел: Последните нацрт заклучоци за проширување содржат „погрешно толкување на историјата”

Admin

Бугарија го блокира потпишувањето на договор со Фронтекс поради македонскиот јазик

Admin

Совет на амбасадори: Со воведување и второ државјанство за кандидатите за амбасадори се уриваваат темелите на државата

Admin

Царовска: Државната матура ќе се одржи, задолжителна е и во развиените европски земји

Admin

Последни обиди да се тргне бугарското вето за евроинтеграцијата на Македонија

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More