18.5 C
Los Angeles
November 29, 2021
DailyNews – MK
Teknologji

Google po heq dorë nga pikselët e palosshëm

Me sa duket, Google i sheh shanset e tregut të telefonave inteligjentë Pixel Fold si shumë të vogla.

Google thuhet se po ndalon zhvillimin e telefonave inteligjent të saj të palosshëm. Në fakt, një lançim në treg i Google Pixel Fold pritet në gjysmën e parë të 2022, por asgjë nuk do të vijë prej tij.

Arsyeja për ndalimin e zhvillimit ka të ngjarë të jenë dyshimet e Goolge në lidhje me konkurrencën e Pixel në kamare për telefonat celularë të palosshëm.

Sipas Gizmochina, Pixel Fold duhet të kishte të njëjtën madhësi si Galaxy Z Fold3 dhe me një ekran LTPO me një shpejtësi rifreskimi prej 120 Hz. Megjithatë, sipas raportimeve, kamerat nuk janë moderne. Prandaj, performanca do të ishte më e keqe se ajo e Pixel 6 dhe Pixel 6 Pro.

I njëjti sensor 12.2 megapiksel që është përdorur si sensori kryesor në pjesën e pasme që nga Pixel 3 do të integrohej në të. E njëjta gjë vlen edhe për sensorin ultra të gjerë 12 megapiksel dhe dy 8 megapikselë për kamerat selfie në pjesën e përparme.

Çfarë do të bëjë Google për sa i përket hapësirës së telefonit celular të palosshëm dhe çfarë do të thotë ngrirja e zhvillimit për Android 12L, mbetet për t’u parë.

Related posts

Facebook në qendër të kritikave – kompania gjermane e akuzon për kopjim të logos së Meta

admin

Kompjuteri i parë Apple u shit për 400 mijë dollarë

admin

Versioni kinez i Fortnite do të mbyllet në nëntor

admin