1.8 C
Skopje, NM
25/10/2021
DailyNews.mk
Maqedoni

Gjykata Penale: Nëse Rashkovski keqpërdor lejen për të dalë, atëherë do t’i caktohet paraburgim

Përveç MPB-së, edhe nga Gjykata Penale njoftuan se Dragi Rashkkovski ka dalë nga shtëpia e tij edhe pse ndodhet në paraburgim shtëpiak.

Nga kjo gjykatës për “Fokus” thonë se i dyshuari ka dorëzuar dokumentacion mjekësor dhe i është lejuar që të kontrollet në mjek.

“Gjykata Penale e Shkupit, pa marrjes së kërkesës dhe dokumentacionit mjekësor për kontrolle në mjek si dhe udhëzim nga specialisti për ndërhyrje mjekësore ka dhënë leje që në ditë të caktuara në një periudhë të caktuar, i dyshuari D.R t’i lejohet që të kontrollohet”, thonë nga gjykata.

Ata shtojnë se nëse eventualisht keqpërdoret, atëherë do t’i caktohet paraburgim në burg nga gjykata.

Related posts

Menduh Thaç: Fitorja e Qytetit të Shkupit varet nga BDI-ja në Shkup, ndërsa sonte i uroj fitore BDI-së në Tetovë

Admin

A do t’i kthehen qytetarët drurit për t’u ngrohur, shitësit: Interesimi për blerjen e drurit është i dobët

Admin

Pranohet ankesa e ASH-AAA-së, në Dibër do të ketë rivotim në një vendvotim

Admin

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski në takime me qytetarët e Peshtanit, Raçës, Elshanit

Admin

Forumi i gruas dhe ai rinor i BDi- Çair, organizuan marshin e blertë (FOTO)

Admin

Presidenti Pendarovski u ndau certifikata pjesëmarrësve të Shkollës së parë për politika

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com