5.8 C
Skopje, NM
22/10/2021
DailyNews.mk
Përzgjedhjе nga redaktori Rajoni

Gjuriq: Marrëdhëniet me SHBA-në janë themeli i progresit tonë të ardhshëm

Ambasadori i Serbisë në Uashington, Marko Gjuriq, ka thënë se Serbia dëshiron që marrëdhëniet e saj me Shtetet e Bashkuara të jenë themeli i përparimit, zhvillimit dhe stabilitetit të tyre në të ardhshëm.

Kështu tha ai në kremtimin virtual të Ditës së Shtetit të Serbisë, organizuar nga ambasada, raporton Tanjugu.

Të hënën, ai theksoi se kjo ditë përkujtohet në kujtim të 15 shkurtit 1835, kur “Serbia miratoi Kushtetutën e parë moderne, liberale”, por ai gjithashtu theksoi “ fillimin e Kryengritjes së parë serbe, e cila, siç tha ai, “ishte revolucioni serb”.

Related posts

Zjarret në Shqipëri, situata mbetet kritike në Dukat

Admin

Hotelet e Tiranës janë plot, turistë edhe nga Lindja e Mesme

Admin

Rritja e rasteve me coronavirus, 1,659 raste janë aktive

Admin

Vazhdojnë pritjet e gjata në pikat kufitare, tri orë pritje në Merdarë për të dalë nga Kosova

Admin

Arsyet se përse po shtyhet regjistrimi i popullsisë

Admin

Humb jetën nga coronavirus një zyrtar policor

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com