19.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Maqedoni

Gjithsej 14,921 persona kanë kontrolluar Listën Zgjedhore

Shkup, 10 shtator – Gjithsej 14,921 persona kontrolluan listën e zgjedhësve, që nga dita e djeshme, kur u shpall afati i verifikimit, njoftoi sot Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve.Në departamentet rajonale dhe zyrat e Komisionit Shtetëror Zgjedhor, një total prej 14,921 personash u kontrolluan në listën e zgjedhësve, u paraqitën gjithsej 281 kërkesa për regjistrim në listën e zgjedhësve, 99 kërkesa për fshirjen e të dhënave nga lista e zgjedhësve dhe 74 kërkesa për ndryshimin e të dhënave të listës së zgjedhësve, thuhet në një deklaratë nga KSHZ.

Një total prej 114 kërkesash u paraqitën gjithashtu në Komisionin Shtetëror Zgjedhor në adresën e-mail upisis@sec.mk .

Related posts

Forum i sigurisë në Ohër: Qasje kolektive për përgjigje të suksesshme ndaj kërcënimeve të reja të sigurisë

Admin

Borrell për B.Perëndimor: Është në zemër të Evropës, kemi përgjegjësi për paqe

Admin

Regjistrohet tërmet në Maqedoni

Admin

Ziadin Sela: Pas zgjedhjeve lokale do të rrëzohet kjo qeveri!

Admin

Bexheti: Gasifikimi i Tetovës një projekt gjigant që do e realizojmë për qytetin tonë (VIDEO)

Admin

Zudi Koka: Po të mos ishte ASH, vota ime do të shkonte për Sermine Purrinin

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com