1.8 C
Skopje, NM
25/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Gjest i ulët nga Hysaj, refuzon t’ia zgjat dorën Rrahmanit pas zëvendësimit

Dje, Napoli pësoi humbje në udhëtim te Atalanta në gjysmëfinale të Kupës së Italisë.

“Napolitanët” humbën me rezultat 3 – 1, duke u eliminuar nga Kupa e Italisë.

Në këtë ndeshje, në formacionin bazë ishin dy shqiptarët Elseid Hysaj dhe Amir Rrahmani.

Por, shkaku i një lëndimi, Gattuso vendosi ta largojë Hysaj qysh në minutën e 42-të.

Në ato momente, për ta mbështetur shqiptarin, Rrahmani iu afrua duke ia zgjatur dorën, por Hysaj refuzoi t’ia zgjas dorën duke e injoruar.

Në rast që vërtetë Hysaj nuk e ka parë këtë, atëherë kjo tregon se harmonia te skuadra e Napolit nuk është fare e mirë.

Sidoqoftë, ky mbetet vërtetë gjest i ulët nga shqiptari.

Për më shumë shikojeni videon.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com