15.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Rajoni

Gjendje alarmante në një pjesë të BeH, rrugën magjistrale “e merr uji”

Shiu që ka rënë vazhdimisht për 24 orë ka krijuar probleme të mëdha në disa pjesë të Bosnjës dhe Hercegovinës.

Kështu që, sipas medieve lokale, përcjell Telegrafi, për shkak të reshjeve të mëdha, lumi Drinjača, pas rritjes së nivelit, uji i tij ka kaluar edhe në rrugën kryesore Zvornik-Milići.

Si pasojë, trafiku ishte i bllokuar në këtë pjesë të rrugës, dhe kolona të gjata të automjeteve u formuan në të dy anët.

Në këtë drejtim, ekipet e ndërmarrjes rrugore, në bashkëpunim me Administratën Policore të Zvornikut dhe përfaqësuesit e Hidrocentralit në Drinjača, po punojnë për zgjidhjen e këtij problemi.

Sipas njoftimeve të meteorologëve, ky mot do të vazhdojë deri në fund të javës.

https://www.facebook.com/watch/?v=3494570783887451

Related posts

Zjarret në Shqipëri, situata mbetet kritike në Dukat

Admin

Hotelet e Tiranës janë plot, turistë edhe nga Lindja e Mesme

Admin

Rritja e rasteve me coronavirus, 1,659 raste janë aktive

Admin

Vazhdojnë pritjet e gjata në pikat kufitare, tri orë pritje në Merdarë për të dalë nga Kosova

Admin

Arsyet se përse po shtyhet regjistrimi i popullsisë

Admin

Humb jetën nga coronavirus një zyrtar policor

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com