39.8 C
Skopje, NM
29/07/2021
DailyNews.mk
Спорт

Гејџи: Ќе се обидам на Хабиб да му ја скршам фацата

Наредниот викенд, на УФЦ 254, ќе се случи долго очекуваната борба помеѓу Хабиб Нурмагомедов и предизвикувачот Џастин Гејџи.

„Влогот е голем. Оваа борба може да ми го смени животот. Да излезам и да победам: Тоа целосно го менува животот. Подготвен сум и можете да се обложите дека нема да испаднам пи..а“, рекол Гејџи во најава на борбата.

„Ќе излезам во рингот и ќе се обидам да му ја искршам фацата, ви ветувам дека ќе го направам тоа! Во моментов е многу тешко да се победи овој човек. Особено тоа важи откако почина неговиот татко, за луѓе какви што сме ние тоа е голема мотивација. Ќе биде максимално мотивиран, но јас верувам во себе, верувам дека можам да го победам“, заклучил предизвикувачот Гејџи.

Related posts

Левандовски ги победи Меси и Роналдо за наградата на ФИФА

Lea Musliju

Казната на Русија скратена на две години, остануваат без химна и знаме

Lea Musliju

Волејот на Ибрахимовиќ е најдобар гол во историјата на МЛС лигата

Lea Musliju

„Овој Манчестер јунајтед може да ја освои титулата“

Lea Musliju

Клоп ќе остане без омилениот „џокер“

Lea Musliju

Ривер Плејт го декласираа Насионал

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More