11.8 C
Skopje, NM
27/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Gazeta turke “Sabah”: Muriqi flet në telefon me Belozoglun dhe i zbulon dëshirën për rikthimin te Fenerbahce

Ylli kosovar Vedat Muriqi është i interesuar për rikthimin te ish klubi Fenerbahce.

Lazio pagoi 18.5 milionë euro për Muriqin verën e kaluar, por fatkeqësisht sulmuesi nuk u përshtat duke shënuar vetëm një gol në 22 paraqitje.

Gazeta turke “Sabah” ka zbuluar se Muriqi ka biseduar me drejtorin sportiv, njëkohësisht trajnerin teknik Emre Belozoglu, duke ia bërë me dije se është i hapur për rikthimin te Fenerbahce.

“Nuk mund të gjëja kënaqësinë që doja. Nuk është e nevojshme të insistojë më shumë”.

“Nëse dëshiron të më shohësh sërish, unë jam gati”, gazeta turke pretendon se Muriqi i ka thënë Belozoglut.

Thuhet se Belozoglu e vlerëson shumë Muriqin, andaj ka biseduar edhe me bordin për rikthimin e mundshëm gjatë afatit të ardhshëm veror.

Sidoqoftë, huazimi shihet si opsioni i vetëm që mund të jetë në tavolinë.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com