22.4 C
Los Angeles
November 30, 2021
DailyNews – MK
Sport

Gareth Bale lëndohet sërish, Real Madridi nuk e ka përdorur uellsianin që nga gushti

Gareth Bale bëri paraqitjen e tij të 100 për Uellsin në fitoren ndaj Bjellorusisë, por nuk arriti të luante ndaj Belgjikës shkaku i lëndimit të pësuar.

Sulmuesi i Real Madridit startoi në fitoren 5-1 ndaj Bjellorusisë të shtunën, por luajti vetëm 45 minuta pasi ndjeu dhimbje në këmbë dhe u zëvendësua në pushimin mes pjesëve.

Që nga ai moment, ishte e qartë se Bale do të kishte vështirësi për t’u paraqitur me Belgjikën të martën, dhe tani i është konfirmuar Real Madridit nga stafi mjekësor i Uellsit se ai nuk do të jetë në gjendje të marrë pjesë në asnjë ndeshje të tyre.

Real Madridi do të bëjë ekzaminime shtesë për Bale kur ai të kthehet në kryeqytetin spanjoll për të zbuluar shkallën e saktë të lëndimit.

Në çdo rast, sigurisht që është një lajm i keq për lojtarin, i cili nuk ishte paraqitur për Real Madridin që nga 28 gushti kundër Real Betisit.

Carlo Ancelotti kishte deklaruar në një konferencë për shtyp në javën para pushimit ndërkombëtar se ishte i lumtur që Bale u thirr nga Uellsi, duke pretenduar se hapësira në ndeshje do të ndihmonte Real Madridin.

Megjithatë, kjo ka rezultuar të mos jetë kështu pasi Los Blancos, pasi kanë pritur që nga gushti për ta parë atë në skuadër, tani do të duhet të mbeten edhe një herë pa sulmuesin e tyre. 

Related posts

Contes i ofrohet një shumë e majme për transferime nga Tottenhami

admin

Holanda fiton në fund ndaj Norvegjisë, siguron biletën për Katar 2022

admin

Chelsea ka marrë vendim për Saul Niguez pas vetëm 239 minutash lojë

admin