33.8 C
Skopje, NM
25/07/2021
DailyNews.mk
Maqedoni TOP LAJM

Ganiu: Vazhdojmë me krijimin e vend-parkingjeve në Çair (FOTO)

Shkup, 17 korrik – Kryetari Komunës së Çairit Visar Ganiu njofton se hapësirat në komunën e Çairit po shtohen nga dita në ditë.

“Pas përgatitjeve paraprake, ekipet komunale të punës filluan me shtruarjen me bekaton të vend parkingut të ri në rrugën “Strumiçka” nr.12. Kjo hapësirë do të shtojë kapacitetin e vend-parkingjeve dhe do të jetë në shërbim të qytetarëve. Vazhdojmë me krijimin e vend-parkingjeve të tjera në lagje të ndryshme të komunës sonë që duam”, – thotë Ganiu

.

Related posts

Një autobus i Kosovës është përmbysur afër Sllavonski Brod, dhjetë perona kanë humbur jetën

Admin

Në vendkalimet kufitare Tabanoc dhe Bogorodicë pritet deri 45 minuta

Admin

Promovimi i aktiviteteve verore në natyrë në Qendrën e skijimit “Kodra e Diellit”

Admin

Taksë për ruajtjen e bletëve në Maqedoni

Admin

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Admin

Në Vranjë janë vaksinuar 12 mijë shtetas të Maqedonisë

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More