23.8 C
Skopje, NM
19/09/2021
DailyNews.mk
Kulturë Maqedoni

Ganiu nikoqir i përfaqësuesve të ansambleve pjesmarrës në “Folk Fest 2021”

Shkup, 26 korrik – Komuna e Çairit në krye me Visar Ganiun, sot ishte nikoqir i përfaqësuesve të ansambleve të ndryshme nga Maqedonia e Veriut, Shqipëria, Kosova, Meksika, Rumania, Ukraina, Bullgaria e Hungaria, pjesëmarës të Festivalit ndërkombëtar “Folk Fest 2021”, që do të startojë sonte dhe do të mbahet për 3 netë me radhë, informon Zhurnal.

Përfaqësuesit e ansambleve, gjithsecili të veshur me veshjet e tyre kombëtare i ngritën edhe sot vlerat kulturore e artistike në piedestalin më të lartë.

Kryetari Ganiu uron të kalojë sa më bukur “Folk Fest” dhe të shijojmë artin e vërtetë.

Kisha kënaqësinë sot të jem nikoqir i përfaqësuesve të ansambleve të ndryshme nga Maqedonia e Veriut, Kosova, Shqipëria,…

Posted by Visar Ganiu on Monday, July 26, 2021

Related posts

Zbulohen lëndë narkotike në Gostivar, arrestohen dy persona

Admin

Kaloi më shumë se gjysma e kohës, ndërsa Maqedonia e Veriut ka regjistruar më pak se një milion banorë

Admin

A po ashpërsohet fushata ende pa filluar ?

Admin

Nxënësit e Tetovës dhe Gostivarit kthehen në bankat e shkollës

Admin

Ruskovska: Së shpejti padi për Rashkovskin

Admin

Galloway: Reformat të domosdoshme, jo për BE-në, por për një jetë më të mirë

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com