33.3 C
Los Angeles
August 8, 2022
DailyNews – MK
Maqedoni

Gabriel Bajram mbetet në paraburgim

Shkup, 5 Gusht – Gjykata Penale ka vendosur t’i vazhdojë masën e paraburgimit Gabriel Bajramit, djalit të ish deputetit, tashmë të ndjerit Amdi Bajram.

Gjykata ka vazhduar masën e paraburgimin nga 8 në 30 ditë. Gjykata vlerëson se i dyshuari për dhunë më parë ka pasur dënime me kusht dhe mund të arratiset ose të përsëris veprën.

Ndryshe, Bajrami dyshohet për dhunë pasi sipas Prokurorisë, i njëjti ka rrahur një kamerier në restorantin “Akuadukt” në bulevardin “Sllovenia” në Shkup.

Related posts

EURAKTIV: Holanda tani është “PËR” inkuadrimin e RMV-së dhe Shqipërisë në BE

admin

Liqenet e Likovës dhe Gllazhnjës të mbushura me 50 përqind të kapaciteteve

admin

Financimi i fushatave mbetet në fuqi, kushtetuesja refuzon nismën e Trajanovit

admin