11.8 C
Skopje, NM
27/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Gabon Atletico, pëson humbje nga Bilbao

Atletico Madrid ka bërë hap mbrapa në garën për titull duke u mposhtur nga Athletic Bilbao.

Pavarësisht dominimit të “Los Rijoblancos” rezultati përfundimtar doli të jetë 2 – 1, në të mirë të Bilbaos.

Berenguer zhbllokoi rezultatin duke kaluar Bilbaon në epërsi (8′), rezultat me të cilin edhe u mbyll pjesa e parë.

Ndërsa, pas disa zëvendësimeve që dolën të jenë të qëlluara, ishte Savic që barazoi rezultatin (77′).

Derisa mendohej se Atletico do rikthente rezultatin, në skenë doli Martinez që vulosi fitoren e Bilbaos.

Pas këtij barazimi, Atletico mban kreun me 73 pikë, dy më shumë se Reali dhe Barcelona, derisa Bilbao renditët në pozitën e 10-të me 41 sosh.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com