27.1 C
Los Angeles
August 18, 2022
DailyNews – MK
Sport-al

Futbollisti i Kosovës U21 në mesin e talentëve më të mëdhenj në Suedi

Mesfushori i Kombëtares së Kosovës U21, Erion Sadiku, po llogaritët një nga talentët më të mëdhenj në futbollin suedez.

18 vjeçari, është pjesë e Valberg në Superligën e Suedisë, dhe këtë sezon në 21 paraqitje ka shënuar dy gola.

Media e njohur suedeze, ‘FutbollDirekt’, ka cilësuar Sadikun si talentin e 13-të më të mirë në Superligën e Suedisë.

“Një mesfushor që shkon nën radar. Lojtari i Kosovës është një mesfushor i klasit të mirë në Allsvenskan, duke marrë parasysh moshën e tij. Një pjesë e rëndësishme e suksesit të Varbergs”, thuhet në përshkrimin që i bëhet lojtarit.

Related posts

Skuadra e Bundesligës vihet pas Mustafit

admin

Mësohet orari i ‘EURO2020’, nis me sfidën Turqi – Itali

admin

Ylli i Kosovës konfirmon ftesën e Challandesit për ndeshjet e nëntorit

admin