12.3 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Kronika

Fushë Tophanë/ Vriten dy persona, sulmuesit në arrati

Dy të vrarë është epilogu nga një gjuajtje me armë që ndodhi mëngjesin e sotëm në lagjen Fushë Tophanë të Çairit. E gjithë lagja është e mbyllur nga ekipet policore ndërsa në vendngjarje ka dalë prokurori publik për ekspertizë, informon Zhurnal.

Sipas informatave të para jozyrtare, ngjarja ka ndodhur reth orës 3 të natës, kur sulmuesit kanë dalë nga një veturë dhe me revole dhe pushkë automatike “kallashnikov” kanë gjuajtur ndaj dy personave të cilët kanë qenë në një veturë të parkuar.

Deri tani nuk dihet motivi i vrasjes së dy personave.

Në vendngjarje ka shumë ekipe policore dhe qytetarë që banojnë në afërsi.

Identiteti i sulmuesve është i panjohur dhe janë arratisur.

Më tepër informata për rastin priten gjatë ditës.

Related posts

Rrahje në Gostivar, policia qetëson situatën me të shtëna në ajër

Admin

Pejë, arrestohet personi që kishte goditur me veturë dy këmbësorë dhe kishte ikur nga vendi i ngjarjes

Admin

Gjendet i vdekur një emigrant në Maqedoni

Admin

Vrasje në Shkup, i biri ther nënën e tij

Admin

Falsifikuan testin e Covid-19 për të kaluar në Maqedoninë e Veriut, arrestohen dy persona

Admin

Vidhen mbi 12 mijë franga e stoli ari në Rahovec

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com