12.3 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Përzgjedhjе nga redaktori Rajoni

Fushata zgjedhore në Kosovë, kandidatët në terren, s’respektohen masat anti-Covid

Kandidatët për kryeminstër dhe deputet në Kuvendin e Kosovës kanë zbritur në terren për fushatë zgjedhore, por ajo që bie në sy është mosrespektimi i masave anti-Covid.

Kosova është në fushatë zgjedhore dhe kandidatët kanë zbritur në terren për të takuar qytetarët dhe për të shpalosur programin e tyre.

Kandidati për kryeministër nga radhët e LDK-së, Avdullah Hoti ka folur para qytetarëve në hapjen zyrtare të fushatës së Lidhjes Demokratike në rajonin e Pejës.

Në fjalën e tij, Hoti nuk ka kursyer kritikat ndaj Lëvizjes Vetëvendosje për ofendimet ndaj zyrtarëve amerikan.

Albin Kurti ka preferuar që të ketë takime me qytetarë në rrugët e Prishtinës. Ai shoqërohej nga presidentja në detyrë Vjosa Osmani.

Ish-kryeministri Haradinaj nga Mitrovica bëri publik faktin se kërkon postin e presidentit, teksa i shtriu dorën për bashkëpunim Albin Kurtit.

Kandidati për kryeministër nga radhët e PDK-së, Enver Hoxhaj, ka vazhduar fushatën elektorale në Gjakovë. Ai tha se program qeverisës i PDK-së do ta rimëkëmbë Kosovën.

Tubimet zgjedhore po zhvillohen në kohë pandemie, dhe për këtë fakt ambasada Britanike në Kosovë ka shprehur shqetësim për mosrepsektimin e distancimit social.

Related posts

Zjarret në Shqipëri, situata mbetet kritike në Dukat

Admin

Hotelet e Tiranës janë plot, turistë edhe nga Lindja e Mesme

Admin

Rritja e rasteve me coronavirus, 1,659 raste janë aktive

Admin

Vazhdojnë pritjet e gjata në pikat kufitare, tri orë pritje në Merdarë për të dalë nga Kosova

Admin

Arsyet se përse po shtyhet regjistrimi i popullsisë

Admin

Humb jetën nga coronavirus një zyrtar policor

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com