5.8 C
Skopje, NM
22/10/2021
DailyNews.mk
Bota

Franca ndalon hyrjen për udhëtarët që s’janë të BE-së

Franca po vendos kufizime të reja kufitare për shkak të COVID-19 nga e diela, por përsëri i ka rezistuar një bllokimi të ri në të gjithë vendin.

Të gjithë, përveç udhëtimeve të domosdoshme, nga jashtë BE-së do të ndalohen dhe po ashtu do të rriten kërkesat për pasjen e testeve.

Kryeministri Jean Castex tha se ora policore gjatë natës do të vihet në kontroll më fort dhe qendrat e mëdha tregtare do të mbyllen.

Kufizimet e reja kufitare do të ndikojnë edhe në Mbretërinë e Bashkuar, meqë nuk është pjesë e BE-së, por ministri anglez i Transportit sqaroi në Twitter se ndryshimi nuk do të ndikonte transportuesit e mallrave nga Mbretëria e Bashkuar dhe anasjelltas.

Related posts

Marrëdhëniet NATO-Rusi janë në pikën më të ulët që prej Luftës së Ftohtë, thotë Stoltenberg

Admin

Coronavirusi mund të ketë vrarë 80-180 mijë punonjës shëndetësorë, thotë OBSH

Admin

Lëshuan çantat, zhveshën uniformat, hoqën këpucët,…: Kjo ishte mënyra e protestës së stjuardesave të ish-Alitalia në rrugët e Romës

Admin

Fermeri belg bleu banane në treg, por në to gjeti kokainë

Admin

Rusia identifikon variant të ri të koronavirusit

Admin

Kremlini nuk e “respekton” çmimin për Navalnyn

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com