18.5 C
Los Angeles
November 29, 2021
DailyNews – MK
Sport

Franca fiton ndaj Finlandës me dyshen Mbappe-Benzema

Franca ka shënuar fitore ndaj Finlandës në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve me rezultat 2-0.

Kjo fitore vetëm e forcoi pozitën e parë për francezët, ndërsa më këtë rezultat e lanë Finlandën në vendin e tretë, pasi i dyti është zënë nga Ukraina.

Pjesa e parë nuk soli gola edhe pse të dy skuadrat kishin nga një rast.

Futja e Karim Benzema në lojë shtoi aksionet te Franca dhe goli erdhi në minutën e 66-të, kur Mbappe asistoi te ky i pari që shënoi për 1-0.

Nuk vonoi shumë dhe erdhi edhe goli i dytë për francezët sërish me kombinimin e dyshes.

Kësaj radhe ishte Mbappe ai që shënoi pas asistimit të Benzema për 2-0.

Nga ky grup e dyta dola Ukraina që fitojë ndaj Bosnjës.

Related posts

Some Millwall stars will still take the knee ahead of QPR clash at The Den

Lea Musliju

Edgar Barreto feston golin rekord me djalin e tij ‘mbledhës të topave’, dyshja dhurojnë momentin më të bukur të javës

admin

Formacionet e mundshme: Manchester United përballë Atalantës që i mungojnë disa lojtarë

admin