14.7 C
Los Angeles
May 23, 2022
DailyNews – MK
Maqedoni

(Foto) Dy deputetë të VMRO-së, të infektuar me Covid arritën me skafanderë në Kuvend

Shkup, 11 nëntor – Koordinuesi i grupës së deputetëve të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Micevski dhe deputetja e VMRO-DPMNE-së Angelinka Petkova të cilët janë me Covid të infektuar, sot me skafanderë arritën në Kuvend, informon Zhurnal.

Micevski shkurtimisht deklaroi se gjithçka është sipas protokoleve dhe ata të dy kanë paralajmëruar Kuvendin t’u sigurojnë një vend ku mund të qëndrojnë të vetëm përshkak se janë të infektuar.

“Duke patur parasysh protokolin që u soll nga QSHP, dhe e njejta është zbatuar një herë në Kuvend, nuk ka asgjë të pasigurtë lidhur me prezencën dhe votimin. Nëse iu kujtohet, kishte dhe padi penale të cilat u refuzuan dhe u konstatua se gjithçka është në rregull”, thotë Micevski i VMRO-DPMNE-së.

Ai përmendë një rast kur deputetë të LSDM-së, të infektuar me Covid ishin prezent në Kuvend dhe votuan për pakon e pestë të masave anti-covid.///Zhurnal.mk

Related posts

Grant 3 milion euro për rikonstruimin e 30 sallave sportive shkollore

admin

Kuzeska: Vendimi i Apelit për lirimin e Mijallkovit godet rëndë drejtësinë

admin

Panel diskutim për luftën kundër trafikimit me njerëz në Maqedoninë e Veriut

admin