DailyNews.mk
Спорт

Формула 2: Болидите се запалија откако ја пробија заштитната ограда

Трка во Формула 2, во Русија, го обележа страшниот инцидент на патеката. По контактот кој го имаа Џек Ејткен и Лука Ѓато двајцата ја пробија заштитната ограда, а потоа нивните болиди се запалија.

Двајцата имаа среќа, неповрдени излегоа од овој инцидент, бидејќи веднаш успеаја да излезат од своите болиди.

Related posts

Левандовски ги победи Меси и Роналдо за наградата на ФИФА

Lea Musliju

Казната на Русија скратена на две години, остануваат без химна и знаме

Lea Musliju

Волејот на Ибрахимовиќ е најдобар гол во историјата на МЛС лигата

Lea Musliju

„Овој Манчестер јунајтед може да ја освои титулата“

Lea Musliju

Клоп ќе остане без омилениот „џокер“

Lea Musliju

Ривер Плејт го декласираа Насионал

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More