39.8 C
Skopje, NM
29/07/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Formacioni i mundshëm i Kosovës ndaj Greqisë

Kombëtarja e Kosovës luan sonte ndeshjen e tretë brenda gjashtë ditësh.

Pas dy humbjeve nga Maqedonia e Veriut dhe Sllovenia, ‘Dardanët’ përballen me Greqinë në Athinë, në kuadër të grupit 3 të Ligës C në Ligën e Kombeve.

Kombëtarja është me 10 mungesa, përfshirë edhe tri të fundit: Valon Berisha, Arbër Zeneli e Edon Zhegrova.

Por, dilema tani mbetet se kujt do t’ia besojë Bernard Challandes pozitën e titullarit.

Portieri Aro Muric, pavarësisht skandalit që u përfol, pritet të startojë nga fillimi. Në krahun e djathtë të mbrojtjes pritet të rikthehet si titullar Mërgim Vojvoda, kurse Florent Hadergjonaj mund të lëvizë si anësor.

Në mesfushë nga minuta e parë mund të startojë edhe Florian Loshaj, bashkë me Anel Rashkaj.

Vija e sulmit mund të udhëhiqet nga Elbasan Rashani.

Formacioni (4-2-3-1): Muric: Vojvoda, Dresevic, Aliti, Paqarada: Loshaj, Rashkaj: Hadergjonaj, Celina, Lirim Kastrati: Rashani.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More