2.8 C
Skopje, NM
27/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Formacionet zyrtare: Real Madrid – Liverpool

Me fillim nga ora 21:00 do të luhet ndeshja e parë çerekfinale në Ligën e Kampionëve mes Real Madrid dhe Liverpool.

Një orë përpara ndeshjes, është bërë edhe publikimi i formacioneve zyrtare për këtë ndeshje të zjarrtë mes dy skuadrave.

Real Madrid ka mungesa të mëdha në mbrojtje për këtë ndeshje pasi Sergio Ramos dhe Raphael Varane nuk janë të gatshëm, derisa mungesa të tjera janë edhe Eden Hazard dhe Dani Carvajal.

Edhe Liverpool ka disa mungesa, ku Van Dijk, Joe Gomez, Jordan Henderson, David Origi, Joel Matip mungojnë.

Më poshtë edhe formacionet zyrtare:

Real Madrid:

Image

Liverpool:

Alisson; TAA, Phillips, Kabak, Robertson; Fabinho, Keita, Wijnaldum; Salah, Jota, Mane.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com