28.8 C
Skopje, NM
16/09/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Formacionet zyrtare: Llapi – Ballkani, Drita – Besa dhe Trepça ’89 – Prishtina

Kampionia e Kosovës, Drita, do t’ia bëj sefte në këtë sezon, pasi që do të paraqitet për herë të parë. “Bardhekaltërit” do ta presin Besën e Pejës  në stadiumin e qytetit në Gjilan.

Derbi i kësaj xhiro pa dyshim se është ndeshja mes Llapit dhe Ballkanit. Kjo ndeshje do të zhvillohet në stadiumin “Zahir Pajaziti” të Podujevës.

Interesant pritet të jetë edhe në “Riza Lushta” të Mitrovicës, ku Trepça ’89 do t’i bëj konak skuadrës kryeqytetase, Prishtinës.

Të gjitha ndeshje fillojnë nga ora 15:00.

Llapi: Nava, Emini Prençi, Idrizi, Peposhi, Shabani, A Ramdani, Zhdrella, Hoti, Veliu, Januzi.

Ballkani: Haxhihamza, Thaqi, Prekazi, Sinani, Potoku, Kuc, Gashi, Gripshi, Krasniqi, Korenica, Daku.

Trepça ’89: Prince, Dedia, Mashau, Berisha, Kaçar, Jashari, Okonkwo, Arb Muja, Ard Muja, Nimani, Manaj.

Prishtina: Haxho, Krasniqi, Dellova, Bekteshi, Abazi, Krasniqi, Zyba, Mici, Lijaj, Otto John, Uka.

Drita: Maloku, Bradarovski, Gerbeshi, Arago, Blakqori,Shabani, Namani, Vucaj, Haxhimusa, Alidema, Rexha

Besa:
 Haxhijaj, Scekic, Ajdini, Breno, Xhaka, Salihu, Halili, Brruti, Syla, Tahiri, Matheus.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com