22.4 C
Los Angeles
November 30, 2021
DailyNews – MK
Sport

Formacionet startuese: Shqipëria nikoqire e Andorrës

Në Arenën Kombëtare, Shqipëria zhvillon ndeshjen e fundit të fazës kualifikuese për Kampionatin Botëror, kundër Andorrës.

Kuqezinjtë i kanë humbur gjasat matematikorë për të kërkuar një vend në ‘Katar 2022’, ashtu që do të luajnë për ta ruajtur pozitën e tretë në Grupin I.

Në këto kualifikime, Andorra ka regjistruar dy fitore dhe shtatë humbje, ashtu që qëndron në kuotën e gjashtë pikëve në vendin e parafundit në tabelë.

Trajnerët Edoardo Reja dhe Jesus Koldo Alvarez i kanë përzgjedhur lojtarët që do ta nisin takimin nga minuta e parë.

(Foto: uefa.com)

Formacioni startues i Shqipërisë: Strakosha; Hysaj, Mihaj, Dermaku, Hoxhallari; Roshi, Ramadani, Laci; Uzuni, Seferi, Çekiçi.

Formacioni startues i Andorrës: Gomes; Cervos, Alavedra, Garcia, Llovera, San Nicolas; Alaez, Pujol, Vieira, Martinez, Rosas.

Related posts

Barcelona konfirmon se sa do të mungojë Aguero

admin

Max Allegri confirms Premier League job interest: ‘It’s more sophisticated and tactical’

Lea Musliju

Tottenham XI vs Royal Antwerp: Confirmed team news, predicted line up and injury latest

Lea Musliju