15.8 C
Skopje, NM
27/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Formacionet e mundshme: Atalanta – Napoli, Rrahmani e Hysaj titullarë

Sulmuesi Victor Osimhen pritet të nis në sulmin e Napolit kundër Atalanta, derisa Joakim Maehle duhet të zëvendësojë Hans Hateboer për mysafirët.

Napoli dhe Atalanta do takohen në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë, derisa në ndeshjen e parë barazuan pa gola.

Shkaku i mungesave të shumta në qendrën e mbrojtjes te Napoli pritet qe që nga minuta e parë të jetë edhe ylli i Kosovës, Amir Rrahmani.

Formacionet e mundshme:

Atalanta (3-4-1-2): Gollini; Toloi, Palomino, Djimsiti; Maehle, De Roon, Freuler, Gosens; Pessina; Ilicic, Zapata.

Napoli (4-3-3): Ospina; Di Lorenzo, Maksimovic, Rrahmani, Hysaj; Elmas, Bakayoko, Zielinski; Lozano, Osimhen, Insigne

Ndeshja nis në ora 20:45.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com