29.7 C
Los Angeles
August 10, 2022
DailyNews – MK
Sport-al

Florian Marku sonte zhvillon meçin e bujshëm: Ora dhe kanali që e transmeton

Florian Marku sonte i rikthehet ringut në kategorinë e lehtë, kundër britanikut Muma Mweemba.

Ky është meçi i parë për Mweemba pas një pauzeje dy-vjeçare, teksa në ndeshjen e fundit kishte pësuar një humbje shokuese nga një boksier të cilin është dashur ta mposhte për të ndërtuar karrierë solide në boks.

Në anën tjetër, Florian Marku është një ish-kikboksier, i cili është shndrruar në boksier së fundmi dhe ka pasur sukses impresiv. Është një luftëtar mjaft agresiv me fuqi dinjitoze.

Meçi fillon nga ora 21:00 dhe transmetohet në kanalin ‘Tring’.

Related posts

‘Bombë’ nga Italia, Lazio e Muriqit mund të përjashohet nga Serie A

admin

Doktori jep lajmin e madh: Maradona është duke u përmirësuar çdo ditë

admin

S’ka transferime te Barca pa u zgjedhur presidenti i ri

admin