12.3 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Fletcher rikthehet në Man Utd, bëhet pjesë e stafit teknik të Solskjaer

Ish-mesfushori i Manchester United, Darren Fletcher, është rikthyer në “Old Trafford”, por në rol tjetër.

Fletcher do të jetë pjesë e stafit teknik të Ole Gunnar Solskjaer ka bërë të ditur Manchester United përmes një komunikate në uebfaqen e klubit.

Edhe menaxheri i Manchester Unidted, Ole Gunnar Solskjaer e komentoi emërimin e Fletcher.

“Darren ka ADN-në e United që kalon nëpër venat e tij dhe ai e di saktësisht se çfarë duhet të kesh për të qenë një lojtar i Manchester United”, tha Solskjaer.

“Ai është në fillimin e karrierës së tij si trajner dhe përvoja e tij si brenda dhe jashtë fushës së bashku me mentalitetin e tij fitues, përkushtimin dhe punën e palodhur do të jenë një shtesë e shkëlqyeshme për stafin tonë”, shtoi ai.

Edhe Fletcher komentoi emërimin e tij, ai u shpreh i kënaqur me rikthimin tek United.

Jam i kënaqur që po kthehem në klub si pjesë e stafit teknik. Është një kohë shumë emocionuese për këtë ekip të ri dhe unë pres që të hedh hapat e ardhshëm në karrierën time të trajnerit duke punuar me Ole dhe stafin e tij”, përfundoi Fletcher.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com