1.8 C
Skopje, NM
25/10/2021
DailyNews.mk
Kosovë

Flamuri UÇK –së vendoset në portën e oborrit të Ambasadës Serbe në Finlandë

Një flamur i  UÇK -së është gjetur mëngjesin e sotëm në portën e oborrit të Ambasadës Serbe në Finlandë, në Helsinki, ka njoftuar Ministria e Punëve të Jashtme të Serbisë.

“Në ndërtesën e Ambasadës së Republikës së Serbisë në Finlandë, autorë të panjohur mbrëmë treguan flamurin e UÇK-së”, thuhet në deklaratë, transmeton lajmi.net.

Siç shtohet, sot në mëngjes, ambasadori Sasa Obradovic hoqi flamurin nga hyrja në oborrin e ambasadës dhe njoftoi policinë e Helsinkit, e cila shkoi në vendin e ngjarjes, raporton kosovonline, transmeton lajmi.net.

“Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Serbisë dënon ashpër këtë akt provokues dhe vandal dhe pret që autorët të gjenden”, thuhet në deklaratë.

Related posts

464 raste aktive me Covid në Kosovë

Admin

Sot nis numërimi i votave të diasporës

Admin

Elshani i PDK-së i përgjigjet Kurteshit: Kemi kërkuar hetim për vendvotimin në Fushë Kosovë

Admin

Kurteshi: Në Fushë Kosovë ka pasur përpjekje për vjedhje industriale të votave nga LDK dhe PDK

Admin

FSK-ja do të merr pjesë në Garën Ushtarake Ndërkombëtare “Skuadra më e mirë 2021”

Admin

Gazsjellësi, Haradinaj: Justifikimet banale të Qeverisë për refuzimin e këtij projekti janë shkurtpamëse dhe sabotim i orientimeve properëndimore

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com