13 C
Los Angeles
December 3, 2021
DailyNews – MK
Sport

Fjalim emocionues, të gjithë në këmbë duke duartrokitur, takimi me disa fytyra të vjetra – rikthim emocional i Alvesit te Barcelona

Dani Alves përfundoi një rikthim befasues te Barcelona javën e kaluar. Braziliani, i cili luajti për Barçën mes viteve 2008-2016, ishte një lojtar i lirë pasi u largua nga Sao Paulo në shtator.

Pavarësisht se është 38 vjeç, Xavi dhe Barcelona morën vendimin për ta rikthyer mbrojtësin e krahut në klub.

Alves ishte në terrenin stërvitor për herë të parë që nga ribashkimi me klubin të hënën në mbrëmje.

Dhe kjo bëri që ishte një ditë emocionale për Alvesin, që u takua me disa fytyra të njohura për të. Alves mbajti një fjalim për shokët e tij të rinj në dhomën e zhveshjes.

“Është kënaqësi të jem këtu pas një kohe kaq të gjatë. Të kthehesh këtu është një nder, një kënaqësi”, ishin fjalët e tij të para.

“Për të qenë në gjendje të ndaj fushën përsëri me ju, është një nder. Unë vij për të mësuar nga ju, tani një botë e re. Por, nga e vjetra, dua të përcjell një gjë: të di se çfarë përfaqëson këtë klub dhe këtë fanellë”.

“Kam qenë jashtë vendit dhe ky është vendi më i mirë për të bërë gjëra të mëdha, për të jetuar, ju jeni këtu, vlerësojeni sepse jashtë nuk ka asgjë më të mirë”.

“Këmbënguli që është kënaqësi të jem këtu me ju. Ejani të bëni gjëra të mëdha sepse ky klub është krijuar nga kjo, për të bërë gjëra të mëdha”, shtoi më tej ai.

Alves u duartrokit në këmbë nga bashkëlojtarët e tij pasi përfundoi fjalimin e tij. Barcelona kapi pamjet e Alves duke u ribashkuar me disa nga ish-shokët e tij të skuadrës, duke përfshirë Sergio Busquets, Sergi Roberto dhe Jordi Alba.

Lojtari gjithashtu ndau një përqafim emocional me Xavin, i cili ishte i rëndësishëm në kthimin e tij në klub. Alves do të vazhdojë të stërvitet me klubin, por do të jetë i disponueshëm për përzgjedhje vetëm nga fillimi i vitit 2022.

Related posts

Marcus Rashford to join up with England squad before Manchester United striker undergoes injury assessment

Lea Musliju

Gasperini: Ndeshja ndaj Unitedit është e rëndësishme, por jo vendimtare

admin

Barcelona ka humbur 130 milionë euro nga sponsorët pas largimit të Leo Messit

admin