39.8 C
Skopje, NM
29/07/2021
DailyNews.mk
Спорт

Фиорентина преговара со Манџукиќ

Италијанските медиуми тврдат дека Марио Манџукиќ ќе се врати во Серија А. Тој ги започнал преговорите со Фиорентина откако од бизарни причини му пропаднаа трансферите во Локомотив Москва и Бешикташ.

„Фиорентина тропна на неговата врата. Знаеме зошто го напушти Јувентус, но на многумина им недостига“, пишува „Газета дело Спорт“.

Фиорентина има високи цели оваа сезона, а за да ги оствари потребен им е искусен напаѓач.

Марио Манџукиќ во кариерата играл Марсонија, Загреб, Динамо, Волфсбург, Баерн, Атлетико и Јувентус. Минатата сезона шест месеци мина во Ал Духаил.

Related posts

Левандовски ги победи Меси и Роналдо за наградата на ФИФА

Lea Musliju

Казната на Русија скратена на две години, остануваат без химна и знаме

Lea Musliju

Волејот на Ибрахимовиќ е најдобар гол во историјата на МЛС лигата

Lea Musliju

„Овој Манчестер јунајтед може да ја освои титулата“

Lea Musliju

Клоп ќе остане без омилениот „џокер“

Lea Musliju

Ривер Плејт го декласираа Насионал

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More