14.3 C
Los Angeles
January 22, 2022
DailyNews – MK
Showbiz

Filmi i ri i Jennifer Lopez “The Mother” ndalon përkohësisht prodhimin për shkak të COVID-19

Filmi i ri i Jennifer Lopez është produksioni më i fundit i Hollywood i prekur nga COVID-19.

Xhirimet jashtë shtetit të filmit “The Mother” janë ndërprerë përkohësisht për shkak të rasteve pozitive të coronavirusit të lidhura me ekipin e prodhimit, ka konfirmuar People.

Pjesa më e madhe e projektit është xhiruar në Kanada, ku Lopez, 52 vjeç, po xhironte skena para vitit të ri.

Foto: Getty

Filmi, që ishte planifikuar të mbante premierën në vitin 2022, është i përqendruar rreth një vrasëse që del nga fshehja për të mbrojtur vajzën e saj ndërsa u shmanget sulmuesve të rrezikshëm.

Në trailer vdekjeprurës luajnë gjithashtu Joseph Fiennes, Gael Garcia Bernal dhe Omari Hardwick, për Variety .

Megjithë këtë pengesë të përkohshme, filmi tjetër I ri i Lopez, “Marry Me”, do të shfaqet më 11 shkurt.

Foto: Splash News

“The Mother” është një nga projektet e shumta të detyruara të ndërpresin prodhimin mes rritjes së fundit të rasteve me COVID-19.

Disa shfaqje televizive – duke përfshirë Grey’s Anatomy, NCIS, NCIS: Los Angeles dhe Chicago Fire – thuhet se e kanë pezulluar prodhimin ndërsa varianti omicron vazhdon të përhapet.

Foto: Getty Images

Pasiguritë rreth rritjes së fundit të COVID-19 kanë bërë gjithashtu që Akademia e Regjistrimit dhe CBS të shtyjnë ndarjen e çmimeve Grammy 2022, e cila fillimisht ishte planifikuar të transmetohej në fund të janarit. Një datë e re për ngjarjen vjetore ende nuk është caktuar.

Javën e kaluar, Qendrat Amerikane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve rekomanduan vaksina përforcuese për COVID-19 për të gjithë moshat 12 vjeç e lart. (Aktualisht, vaksina Pfizer-BioNTech është e vetmja e autorizuar.)

Related posts

Jeff Bezos dhe Leonardo DiCaprio janë miq të mirë, pavarësisht videos virale të bashkëshortes së tij

admin

Fifi dhe Graniti ‘pajtohen’ pas daljes nga Big Brother VIP, shfaqen të lumtur krah njëri-tjetrit

admin

Luana Vjollca merr vëmendje me pozat në bikini gjatë perëndimit të diellit nga pushimet në ishullin Mauritius

admin