2.8 C
Skopje, NM
25/10/2021
DailyNews.mk
Covid-19 Maqedoni Përzgjedhjе nga redaktori

Filipçe: Nuk ka masa shtesë, ngelet ora policore nga ora 22:00 deri në ora 05:00

Ministri i shëndetësisë Venko Filipçe, sot përmes një konference për media bëri të ditur se pothuajse të gjitha repartet në QEndrën Klinike Nënë Tereza janë shndërruar në COVID qendra, ndërsa ka shumë pak shtretër të lira, informon Zhurnal.

Ai njoftoi se sot në mëngjes ka patur mbledhje me Komisionin për Sëmundje Ngjitëse me qëllim për të biseduar rreth orës policore.

Filipçe deklaroi se për momentin nuk do të ketë ndryshim të orës policore gjegjësisht do të ngelë në fuqi, ora momentale policore duke filluar nga ora 22:00 deri në ora 05:00.

Nëse ka nevojë për ndryshime, Filipçe thotë se do ta ndjekin situatën ditëve në vijim deri në fund të muajit, dhe më tej do të mblidhet përsëri KSI.//Zhurnal.mk

Related posts

Menduh Thaç: Fitorja e Qytetit të Shkupit varet nga BDI-ja në Shkup, ndërsa sonte i uroj fitore BDI-së në Tetovë

Admin

A do t’i kthehen qytetarët drurit për t’u ngrohur, shitësit: Interesimi për blerjen e drurit është i dobët

Admin

Pranohet ankesa e ASH-AAA-së, në Dibër do të ketë rivotim në një vendvotim

Admin

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski në takime me qytetarët e Peshtanit, Raçës, Elshanit

Admin

Forumi i gruas dhe ai rinor i BDi- Çair, organizuan marshin e blertë (FOTO)

Admin

Presidenti Pendarovski u ndau certifikata pjesëmarrësve të Shkollës së parë për politika

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com