30.6 C
Los Angeles
August 18, 2022
DailyNews – MK
Përzgjedhjе nga redaktori Politika

Filipçe nesër do të propozon në Qeveri që kafenetë të punojnë deri në orën 21

Ndonëse para dy javësh me propozim të Komisionit për sëmundje infektive Qeveria solli vendim që kafenetë të punojnë deri në orën 23:00, si duket orari i punës do të shkurtohet edhe për dy orë.

Kjo pasi Komisioni për sëmundje infektive ka rekomanduar që objektet hotelierike të punojnë me orar të reduktuar edhe atë deri në 21:00.

Informacionin për TV21 e konfirmoi Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe. Ai tha se këtë propozim nesër do ta parashtrojnë në seancën e Qeverisë, ku pritet të kalojë si masë e re restriktive.

Related posts

Hungaria dhe Polonia bllokojnë miratimin e buxhetit të BE-së

admin

Popujt më kursimtarë në rajon, ku renditen kosovarët

admin

Prilepi kërkon masa shtesë kufizuese, Gostivari në dilema

admin