24.8 C
Skopje, NM
25/06/2021
DailyNews.mk
Kovid-19 Politika

Filipçe angazhon studentë të mjekësisë në luftën kundër covid 19

Ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe sot është takuar me studentët e vitit të gjashtë të mjekësisë së përgjithshme, të cilët janë të gatshëm të ndihmojnë në luftën me Covid 19, informon Dailynews.mk

Ministri Filipçe ndjehet i lumtur që të rinjtë janë të vetëdijshëm për rolin e tyre në shoqëri sidomos në këto momente krize.

“Më vjen mirë që punonjësit e ardhshëm shëndetësor janë të vetëdijshëm dhe njohin rolin e tyre të rëndësishëm në shoqëri në momente krize. Kontributi i tyre është i rëndësishëm, u uroj punë të suksesshme”, deklaroi ministri Filipçe.

Ndryshe angazhimi i studentëve vjen në kohë kur numri i pacientëve me Covid po rritet dukshëm si dhe pas dorëheqjes të disa motrave medicinale nga Klinika Infektive

Related posts

Samit dy ditor i BE-së në Bruksel

NEFAIL EMINI

Këshilli për Bashkëpunim Rajonal do ta prezantojë Barometrin Ballkanik 2021

NEFAIL EMINI

Përmbledhje/ Maqedonia V dhe Shqipëria të zhgënjyera nga BE-ja, thonë se bënë gjithçka që duhej

NEFAIL EMINI

Pendarovski – Kodheli: Maqedonia dhe Shqipëria meritojnë negociatat me BE-në

NEFAIL EMINI

Gjenerali Uollters: Kontributi i Maqedonisë së Veriut në NATO me rëndësi vitale

NEFAIL EMINI

SHBA-të të dëshpruara që BE nuk miraton kornizën negociuese me Shkupin

NEFAIL EMINI

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More