-1.2 C
Skopje, NM
26/10/2021
DailyNews.mk
Maqedoni Përzgjedhjе nga redaktori

Filipçe: 20% nga numri i të infektuarve ditëve të fundit janë me llojin britanik!

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe zbuloi se 20% nga numri i të infektuarve ditëve të fundit, i përkasin llojit të ri të korona virusit britanik.

“Ne po shohim se çfarë po ndodh dhe se çfarë bllokimesh të rënda rekomandojnë vendet tjera. Deri më tani, tek ne janë regjistruar më shumë se 20 mutacione të virusit korona”, tha Venko Filipçe.

Gjatë ditës së kaluar pati ndryshim në numrin e rasteve të infektimit, në krahasim me ditët tjera. Numri i të infektuarve arriti mbi 450 persona pozitivë për 24 orët e kaluara. Përndryshe, raste aktive me COVID-19 në Maqedoni ka: 6064 raste, kurse deri tani kanë vdekur 2966 njerëz kurse janë shëruar: 87122. Nga fillimi i pandemisë janë prekur nga COVID-19 96152 qytetarë.

Related posts

Ganiu: Që nga 2005 e këtej në Çair është investuar 5 milionë euro në infrastrukturë nëntokësore

Admin

Blerim Bexheti: Jo vetëm Shkupi, po as Qeveria nuk bëhet pa shqiptarët

Admin

Shkupi dhe Kumanova me më shumë raste aktive me coronavirus

Admin

Filipçe: Të rinjtë janë pasuria jonë më e madhe

Admin

Boçvarski dhe Nuredini premtojnë përkrahje të projekteve nga program ii Bejtës

Admin

Shilegov: Këto katër vite në Shkup nuk ka patur rrahje nëpër shkolla dhe autobusë

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com