DailyNews.mk
Sport-al

FIFA publikon renditjen e re, kjo është pozita e Kosovës

Kombëtarja e Kosovës ka rënë për një pozitë në renditjen e kombëtareve që bënë FIFA.

‘Dardanët’ që në tetor zhvilluan tri ndeshje, tani renditen në pozitën e 117.

Kosova në tetor mori një barazim kundër Greqisë, ndërsa u mposht nga Maqedonia e Veriut dhe Sllovenia.

Kombëtarja Shqiptare gjithashtu ka pësuar rënie në tre pozita, duke u renditur tani në vendin e 69.

Në renditjen e FIFA-s në vendin e parë mbetet Belgjika, e ndjekur nga Franca, Brazili, Anglia, Portugalia, Spanja dhe Uruguai.

Related posts

Mourinho kritikon Fernandesin: Në dy ndeshjet e fundit ai nuk ishte aty

Lea Musliju

“Euro 2020” vazhdon me dy derbi, kryesorja Çeki – Angli

Lea Musliju

Uells – Danimarkë, ndeshja tjetër e fazës 1/16 për “Euro 2020”

Lea Musliju

De Bruyne shpallet lojtari i ndeshjes Finlandë – Belgjikë

Lea Musliju

Danimarka kualifikohet tutje dhe e eliminon Rusinë nga “Euro 2020”

Lea Musliju

Zvicër, Angli, Çeki, Suedi dhe Francë kalojnë në fazën tjetër të “Euro 2020”

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More