12.3 C
Skopje, NM
17/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

FIFA dhe UEFA ka një mesazh për lojtarët: Kujdes për pasojat që vijnë

Disa prej klubeve të Evropës kanë paralajmëruar krijimin e një Superlige, në të cilën do të luajnë vetëm klubet e pasura, siç cilësohet nga shumë analistë të futbollit.

Reagimet nga UEFA dhe FIFA kanë qenë të menjëhershme, duke paralajmëruar se lojtarët të cilët marrin pjesë në atë Superligë, mund të largohen nga Liga e Kampionëve.

Sipas El Chiringutios, medium nga Spanja, thuhet se FIFA dhe UEFA ka thënë: “Ose jeni në Ligën e Kampionëve, ose jeni jashtë saj. Keni kujdes për pasojat që vijnë më pas”.

FC Barcelona, Real Madrid, Manchester City, Manchester United, Arsenal janë vetëm nga disa prej klubeve të cilat kanë shprehur publikisht krijimin e kësaj superlige.

Bayern Munich është njëri nga klubet e para që është deklaruar kundër krijimit të kësaj Superlige dhe ata madje janë shprehur se nuk do të marrin pjesë.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com