9.8 C
Skopje, NM
26/10/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Fernandes mbështet Ronaldon: Askush nuk mund ta fitojë Ligën e Kampionëve i vetëm

Mesfushori i Manchester Unitedit, Bruno Fernandes ka mbrojtur yllin e Juventusit, Cristiano Ronaldo që është kritikuar shumë pas eliminimit nga Porto.

Klubi italian u eliminua në 1/16 e finales nga Porto pas një ndeshje dramatike.

Fernandes që është bashkëlojtar i Ronaldos te Kombëtarja e Portugalisë insiston se askush nuk mundet ta fitojë Ligën e Kampionëve i vetë,

“Cristiano është një ndër më të mirët në histori. Mentaliteti i tij inspiron ata që e praktikojnë këtë sport”.

“Ka fituar shumë, por askush nuk mund ta fitojë i vetëm. E kuptoj se prezenca e tij ka bërë që Juventus të jetë i entuziazmuar për Ligën e Kampionëve, por kur një skuadër humb, humb e gjithë skuadra, jo vetëm një lojtar”, tha ai.

Së fundmi kanë nisur spekulimet se Ronaldo do largohet dhe është i lidhur me rikthimin te Sporting CP ose Manchester United.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com