30.8 C
Skopje, NM
25/07/2021
DailyNews.mk
Sport-al

Federata e Futbollit të Gjermanisë pranon gabimet në raport me Ozil

Mesut Ozil linte kombëtaren e Gjermanisë, me insistimet se është përballur me racizëm, insistime të cilat hidheshin poshtë nga DFB.

Megjithatë, së fundmi, nga DFB thonë se janë qasur gabim në raport me Ozil, duke mos gjetur kohën e duhur për t’u takuar me lojtarin, kur ai kishte këto insistime.

“Një foto u bë shkas që të nxiteshin shumë tema të tjera”, ka thënë Friedrich Curtis, sekretar i DFB.

“Në momentin kur kishte akuza për racizëm, ne humbëm kohën për t’u takuar me lojtarin”, shtoi ai, duke pranuar gabimet e federatës.

Ozil u pensionua nga kombëtarja e Gjermanisë me 92 paraqitje dhe me 23 gola në emrin e tij.

Related posts

Marotta: Pogba ka sjellë përfitimin më të madh që ka parë ndonjëherë futbolli

Admin

Megjithatë, Deschamps do vazhdojë në krye të Francës

Admin

ZYRTARE: Nuno Espirito Santo emërohet menaxher i Tottenhamit

Admin

Henbollistja Donita Lajqi: Jam shumë e lumtur ta përfaqësoj Kosovën

Admin

Vazhdojnë me përgatitjet intensive para grave evropiane

Admin

Unitedi dhe Dortmundi kanë marrëveshje për Sanchon, pas ekzaminimeve mjekësore do të nënshkruajë kontratë pesëvjeçare

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More