14.3 C
Los Angeles
January 22, 2022
DailyNews – MK
Kosovë Kronika Maqedoni

Familjarisht kishin hyrë ilegalisht në Kosovë, policia kapë gruan e infektuar me Covid nga Maqedonia

Leposaviq, 10 janar – Policia e Koovës ka kontrolluar një veturë në të cilën ishin një çift me dy fëmijë, shtetas të Maqedonisë së Veriut, të cilët kishin hyrë në Kosovë përmes rrugëve ilegale, pasi gruaja ishte pozitive me COVID-19.

Rasti ka ndodhur pasditen e së dielës në fshatin Sarpelj të Leposaviqit, ka bërë të ditur policia në raportin 24 orësh.

Me urdhër të prokurorit, personat në fjalë janë depërtuar nga territori i Republikës së Kosovës.

“Fsh. Sarpelj, Leposaviq, 09.01.2022 – 16:35. Policia gjatë patrullimit ndaluar automjetin me targa të huaja që e drejtonte i dyshuari shtetas i Maqedonisë së Veriut dhe në veturë ishte me bashkëshorten dhe dy fëmijët e tyre. Të njëjtit kishin hyrë në Republikën e Kosovës përmes rrugës ilegale për shkak se gruaja ishte pozitive me Covid 19. Personat në fjalë pas intervistimit dhe verifikimit me vendim të prokurorit janë deportuar nga territori i Republikës së Kosovës”, ka bërë të ditur policia.

Related posts

Gazmend Ukalli me të fejuarën Albina Beluli festuan ditëlindjen në Stamboll, nuk u kthyen të gjallë

admin

Angellovska-Bezhovska: Rregullativë e fuqishme financiare për përforcim të mëtutjeshëm të stabilitetit financiar

admin

Ish-ambasadori Halili: Gjuha bullgare ngjan më shumë me rusishten sesa me maqedonishten

admin