18.5 C
Los Angeles
November 29, 2021
DailyNews – MK
Maqedoni Rekomanduar

Familja që u shua në tragjedinë në Bullgari

Një familje u shua në tragjedinë që ndodhi në orët e para të mëngjesit të sotëm në Bullgari.

Bëhet fjalë për familjen Ahmeti nga Shkupi, të përbërë prej 4 anëtarësh, përkatësisht prindërit me dy fëmijët e tyre binjak. Ata janë identifikuar si Avni Ahmeti, 36 vjeç, Xhihan Ahmeti, 35 vjeçe dhe Alban e Luan Ahmeti, katër vjeç.

“Para derës së mesme të autobusit është një grua e djegur me dy fëmijë, me siguri binjakë, thanë hetuesit në vendngjarje për gazetarin tonë. Ata aktualisht janë duke kontrolluar për karburant shtesë, benzinë, sepse nafta është e vështirë të shpërthejë, dhe autobusi ishte me naftë.

Një nga të mbijetuarit i tha kryeministrit maqedonas se ishin zgjuar nga një shpërthim i fuqishëm. 45 persona janë djegur në një autobus në autostradën e Strumës në orën 02:00 të mëngjesit të sotëm”, shkruajnë mediat bullgare.

Related posts

Dimitrievski përsëri i dëshpëruar me partinë pasi nuk u ftua në mbledhjen e kryesisë

admin

Dy shkolla pa ngrohje në Kërçovë

admin

Visar Ganiu mori çertifikatën për drejtimin e komunës së Çairit për edhe katër vitet e ardhshme

admin