15.8 C
Skopje, NM
13/06/2021
DailyNews.mk
Спорт

Евролигата одложи уште три натпревари

Коронавирусот прави хаос во распоредот, во елитната европска кошарка. Евролигата соопшти дека одложени се уште три натпревари.

Евролигата поради коронавирусот ги одложи следниве натпревари. Зенит-Армани Милано, Алба Берлин-Басконија и Анадолу Ефес-Асвел.

Евролигата дополнително ќе ги одреди термините кога ќе треба да бидат одиграни овие натпревари.

Related posts

Левандовски ги победи Меси и Роналдо за наградата на ФИФА

Lea Musliju

Казната на Русија скратена на две години, остануваат без химна и знаме

Lea Musliju

Волејот на Ибрахимовиќ е најдобар гол во историјата на МЛС лигата

Lea Musliju

„Овој Манчестер јунајтед може да ја освои титулата“

Lea Musliju

Клоп ќе остане без омилениот „џокер“

Lea Musliju

Ривер Плејт го декласираа Насионал

Lea Musliju

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More