19.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Përzgjedhjе nga redaktori Rajoni

Euronews shkruan për arrestimin e Nasim Haradinajt dhe Hysni Gucatit

Arrestimi i dy krerëve të OVL-së së UÇK-së, Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj, është bërë teme edhe në media të njohura botërore.

Lidhur me arrestimin e tyre, nga EULEX-i për Gjykatën Speciale ka shkruar edhe Agjencia e njohur e lajmeve në Francë, Euronews.

Kjo media shkruan se Haradinaj është anëtari i fundit i shoqatës së veteranëve të luftës që u arrestua, duke akuzuar për frikësimin e dëshmitarëve.

“Zyra e Prokurorit të Speciales tha në një deklaratë se Haradinaj u arrestua “për vepra kundër administrimit të drejtësisë, përkatësisht frikësim të dëshmitarëve, hakmarrje dhe shkelje e fshehtësisë së procedurave”.

Euronews tutje shkruan se është arrestuar edhe Hysni Gucati duke iu referuar si ish anëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovë.

Related posts

Zjarret në Shqipëri, situata mbetet kritike në Dukat

Admin

Hotelet e Tiranës janë plot, turistë edhe nga Lindja e Mesme

Admin

Rritja e rasteve me coronavirus, 1,659 raste janë aktive

Admin

Vazhdojnë pritjet e gjata në pikat kufitare, tri orë pritje në Merdarë për të dalë nga Kosova

Admin

Arsyet se përse po shtyhet regjistrimi i popullsisë

Admin

Humb jetën nga coronavirus një zyrtar policor

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com