13 C
Los Angeles
December 3, 2021
DailyNews – MK
Maqedoni

Eurodeputetët bullgarë shprehën ngushëllime me një minutë heshtje në Parlamentin Evropian

Bruksel, 23 nëntor – Eurodeputetët e Bullgarisë sot shprehën ngushëllime për viktimat dhe të afërmit e tyre në aksidentin tragjik me autobus përmes një minutë heshtje në Parlamentin Evropian, njofton korrespondentja e MIA-s nga Brukseli.

Deputetët këtë javë mblidhen  në Strasburg,

Deputetët bullgarë nga të gjitha partitë politike e filluan seancën e delegacionit bullgar me një minutë heshtje, kumtuan ata për MIA-n.

Në kumtesë ata shprehën ngushëllime për aksidentin me autobus i cili mori pjesën e 46 personave, nga të cilët 12 fëmijë. Një minutë heshtje është mbajtur edhe për nëntë viktimat në zjarrin në shtëpinë e të moshuarve i cili gjithashtu ka ndodhur mbrëmë në Bullgari.

 “Deputetët, shprehën ngushëllime të sinqerta për familjet dhe të afërmit e qytetarëve të Bullgarisë dhe të Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe u dëshiroi shërim të shpejtë të lënduarve”, qëndron në kumtesën e eurodeputetëve bullgarë. 

Related posts

Linhart: Është jashtëzakonisht e rëndësishme negociatat për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në BE të fillojnë në dhjetor

admin

Publikohet lista me emrat e të mbijetuarve nga aksidenti në Bullgari

admin

Talat Xhaferi shprehë ngushëllime për jetët e humbura në aksidentin me autobus në Bullgari

admin