20.3 C
Los Angeles
December 6, 2021
DailyNews – MK
Maqedoni

Është ndjerë tërmet në Kërçovë dhe rrethinë

Shkup, 16 nëntor – Tërmet me manjitudë lokale të Rihterit ML3.5 sonte në orën 18:36 është ndjerë nga popullata në pjesët jugperëndimore të vendit me intensitet prej III ballë sipas Shkallës makrosizmike evropiane.

Siç informoi Observatori sizmologjik, epiqendra e tërmetit ndodhej 80 kilometra në jugperëndim të Shkupit, ndërsa rrjedhë nga rajoni epiqendror Kërçovë.

Related posts

ODIHR: Raundi i dytë i Zgjedhjeve lokale u realizua në frymë garuese, por janë regjistruar pretendime për presion mbi votuesit

admin

Ekspertët bullgarë sqarojnë: Shenja ka qenë e vendosur gabimisht në rrugë! (Foto)

admin

Mot me vranësira të ndryshueshme dhe me erë të lehtë

admin