19.8 C
Skopje, NM
28/09/2021
DailyNews.mk
Maqedoni TOP LAJM

ESHS: Regjistrimi vazhdon me intensitetin dhe tempin e dëshiruar, deri dje janë regjistruar mbi 300.000 qytetarë

Shkup, 12 shtator – Procesi i regjistrimit vazhdon me intensitetin dhe tempin e dëshiruar me çka deri dje në orën 10 janë regjistruar 308.551 persona, ka informuar sot ESHS-ja duke shtuar se vetëm dje janë regjistruar 114 308 persona.

“Enti Shtetëror për Statistikë i njofton qytetarët se për të gjitha dilemat dhe paqartësitë që kanë lidhur me procesin e regjistrimit mund të drejtohen në Byronë për regjistrim, në numrat e telefonit që janë publikuar në ueb faqen popis2021.stat.gov.mk”, theksohet në kumtesën e ESHS-së.

Prej atje theksojnë se regjistruesit që zbatojnë regjistrimin në terren janë persona të autorizuar nga ESHS të trajnuar për këtë aktivitetet dhe apelojnë deri te popullata të pranojnë në shtëpitë e tyre me besim dhe respekt dhe të japin të dhënat e nevojshme.

“Suksesi i këtij operacioni statistikor varet nga gjithë ne dhe është për të gjithë ne”, theksohet në kumtesën e ESHS-së.

Related posts

Forum i sigurisë në Ohër: Qasje kolektive për përgjigje të suksesshme ndaj kërcënimeve të reja të sigurisë

Admin

Borrell për B.Perëndimor: Është në zemër të Evropës, kemi përgjegjësi për paqe

Admin

Regjistrohet tërmet në Maqedoni

Admin

Ziadin Sela: Pas zgjedhjeve lokale do të rrëzohet kjo qeveri!

Admin

Bexheti: Gasifikimi i Tetovës një projekt gjigant që do e realizojmë për qytetin tonë (VIDEO)

Admin

Zudi Koka: Po të mos ishte ASH, vota ime do të shkonte për Sermine Purrinin

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com