39.8 C
Skopje, NM
29/07/2021
DailyNews.mk
Свет mk

Ерменија демантира дека извршила напад врз азербејџански градови

Ерменија и областа Нагорно Карабах ги демантираа тврдењата на Азербејџан дека ерменски вооружени сили синоќа извршиле напад врз градот Мингачевир.

– Тоа е уште една дезинформација на Азербејџан, изјави портпаролката на ерменското Министерство за одбрана, Шушан Степањан.

Претходно Азербејџан ја обвини Ерменија дека гранатира градови во таа земја кои се надвор од зоната на конфликтот.

Хикмет Хајијев, помошник на азербејџанскиот претседател Илхам Алијев, истакна дека ерменските сили извршиле ракетен напад врз градовите Гања и Мингачевир.

Related posts

Лавров: Русија има добри односи со Хрватска

Admin

Ердоган: Турција сака да ja гради иднината со ЕУ

Admin

Во Италија масовно апсење поради детска порнографија

Admin

ЕК: Вакцина за сите во исто време, сразмерно бројот на жители

Admin

Навални: Знам кој сакаше да ме убие

Admin

Нов Зеланд – единствена земја во светот која се справи со коронавирусот

Admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More